Головна » Архів матеріалів
« 1 2 3 4 5 ... 62 63 »

Зарахування дітей до 1-х класів буде здійснюватись з 1 червня по 15 липня 2020 року.Перелік документів, які необхідно подати: 1. Заява одного з батьків дитини про зарахування до школи.

2. Документ, що посвідчує особу заявника.

3. Документ, що підтверджує місце проживання дитини чи одного з її батьків на території обслуговування школи (для підтвердження права на першочергове зарахування). Це може бути не лише довідка про місце реєстрації, а й договір оренди на житло та інші документи.

4. Свідоцтво про народження дитини.

5. Медичні довідки (форми № 086-1/0 та №063).

6. Згода на збір та обробку персональних даних.

Переглядів: 83 | Додав: dadonova | Дата: 05.05.2020

 

У Сумах карантин в усіх закладів освіти. Тож перед батьками постає питання, чи варто залишати дитину одну вдома. На це питання не існує однозначної відповіді, основними факторами, на які слід звернути увагу є – психологічна зрілість дитини, побутові навички та відсутність проблем зі здоров’ям.
Патрульна поліція радить провести оцінку середовища, в якому ви залишаєте дитину. Не буде зайвим заховати з поля зору потенційно небезпечні чи заборонені для користування предмети (запальнички, алкоголь, ліки, хімічні рідини, інструменти, тощо).
Важливо провести дитині інструктаж та нагадати про основні правила поведінки в побуті, наголосити, щоб вона не відчиняла двері незнайомцям, не гралась з вогнем та електроприладами.
Також рекомендуємо:
✅ перевірити, чи знає дитина ваш телефон та телефони екстрених служб на пам'ять – все одно запишіть їх;
✅ змоделювати різні ситуації поведінки дитини (незнайомець дзвонить у двері, діти кличуть гратися на вулицю, чутно підозрілий запах та інші);
✅ обговорити періодичність зв’язку – наприклад, зідзвонюватися кожну годину або присилати повідомлення у месенджерах;
✅ підготувати для дитини цікаве завдання, щоб їй було чим зайнятися на самоті;
✅ скласти разом розпорядок дня (графік прийняття їжі, вивчення уроків);
✅ розказати про небезпеки в мережі інтернет, якщо доцільно, то обмежте доступ до певних сайтів;
✅ нагадати про правила або заборони відкриття вікон та балкону, а також встановіть перелік дозволених для користування електроприладів;
✅ попросити дитину не розповідати друзям і стороннім, про те, що вона залишилась вдома сама;
✅ домовитися, що дитина не буде відповідати телефоном на дзвінки від незнайомців;
✅ заручитися допомогою близьких або роботодавця, щоб у невідкладному випадку хтось з дорослих міг терміново приїхати до дитини.
Чим якіснішу підготовчу роботу ви проведете, тим більш впевненою буде ваша дитина, а ви будете більш спокійними.
Крім того, нагадуємо, про відповідальність батьків перед законом. Відповідно до чинного законодавства, якщо з дитиною, яка молодше 14 років, що-небудь трапиться або вона здійснить будь-яке правопорушення, то за її дії будуть відповідати батьки.

Джерело: https://www.facebook.com/community.policing.sumy

Переглядів: 75 | Додав: dadonova | Дата: 08.04.2020

Наразі відомо, що новий коронавірус передається краплинним та контактним шляхами.

Переважає контактний шлях, коли вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці) після торкання до об’єктів (тварин, м’яса, риби, дверних ручок, поручнів), що контаміновані (забруднені) виділеннями із дихальним шляхів хворого чи інфікованого.

 

 

Краплинним шляхом вірус передається від людини до людини під час кашлю або чхання у тісному контакті, коли утворюються краплі діаметром понад 5 мкм. Коронавіруси не здатні зберігати інфектогенність (заразність) під час передавання на далекі відстані. Тому тісним контактом вважають відстань менше 1 м, хоча деякі науковці допускають можливість передавання (за певних умов) до 2 м.

 

 

Повітряним шляхом віруси передаються від людини до людини через аерозольні часточки (діаметром до 5 мкм), які безперешкодно можуть потрапляти в альвеоли та бронхіоли (нижні дихальні шляхи). Цей шлях передавання та інфікування не характерний для коронавірусів, хоч і можливий за певних умов — наприклад, під час процедур з утворенням аерозолю. До таких належать лише медичні процедури — бронхоскопія, інтубація трахеї, санація трахеобронхіального дерева у хворого, що перебуває на штучній вентиляції легень, тощо. Тому для більшості населення такий шлях не страшний.

 

 

Отже, як пересічним громадянам запобігти інфікуванню новим коронавірусом?

 

 

1. Не торкайтеся до потенційно контамінованих вірусом поверхонь, зокрема до тварин, у регіонах із виявленими випадками інфікування.

 

 

2. Ретельно і часто мийте руки з милом чи обробляйте їх антисептиком.

 

 

Миття рук з милом:

 

 

  • тривалість процедури — 20–40 с;
  • вода має бути теплою (комфортної температури), а не холодною чи гарячою;
  • обов’язкова процедура, якщо руки видимо забруднені, після приходу з вулиці, перед прийомом їжі, після відвідування туалету, якщо відсутній антисептик для рук;

Обробка рук спиртовмісним антисептиком:

 

 

  • спиртовмісний антисептик для рук — розчин із вмістом спирту 60–80% або із 2% хлоргексидину (інші засоби, що реалізують як «антисептик для рук», наприклад настій ромашки або розчини із 40% вмістом спирту, не є такими);
  • антисептик має покривати всю поверхню шкіри рук (в середньому на одну обробку слід використовувати 3 мл розчину, а це 24–27 «пшиків» кишеньковим диспенсером, тому рекомендовано його просто наливати в долоню);
  • тривалість обробки — близько 30 с;
  • особливу увагу приділіть нігтям (там накопичується найбільше бруду);
  • обов’язкова процедура в разі будь-яких контактів із (потенційно) забрудненими об’єктами;
  • у разі частого користування антисептиком застосовуйте крем для рук, щоб уникнути підсушування та утворення тріщин шкіри;
  • контролюйте доступ маленьких дітей до антисептика (він містить спирт і токсичний для прийому всередину).

3. Уникайте скупчення людей.

 

 

4. Якщо ви захворіли, залишайтеся вдома і зверніться до лікаря.

 

 

5. Використовуйте захисну маску ... Читати далі »

Переглядів: 208 | Додав: dadonova | Дата: 11.03.2020

З 02 по 06 березня 2020 року у закладі було проведено тиждень англійської мови.

Кожен день був насичений різноманітними заходами. Учні 1-А та 1-Б класів взяли участь у веселій грі «Пригоди англійських фоніксів», у 4-х класах пройшов конкурс англійських віршів «Поетичне кафе», учні 3-А класу взяли участь у змаганні-грі «Весела англійська», учні 6-х класів взяли участь у презентації проекту «English is Everywhere», учні 5-х класів здійснили віртуальну подорож до Великої Британії, для учнів 8-А класу було організовано конкурс «Улюблений літературний герой», також всі охочі мали змогу ознайомитися з найвизначнішими пам’ятками культури Лондона за допомогою QR-кодів та взяти участь у країнознавчій вікторині.

Дякуємо учням школи за активну участь у проведенні тижня. Бажаємо й надалі перемагати та показувати гарні результати!

 

 

Переглядів: 79 | Додав: pimonenko | Дата: 10.03.2020

Легкою ходою поспішає весна, сонячні зайчики заглядають у шибки віконечок домівок, бринять перші струмочки, у небі пурхають пташки. Усе оживає з приходом зеленокосої красуні. Починає пробуджуватися  природа, перші квіти піднімають свої голівки до сонячних променів, розпускаються бруньки на деревах. Саме з приходом весни асоціюється й жіноча краса.

8 Березня - свято весни, ніжності, краси та тепла.

У п’ятницю, 6 березня, у Сумському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №26 Сумської міської ради відбувся святковий концерт з нагоди Міжнародного жіночого дня 8 Березня.    Розпочалося свято зі слів привітання директора закладу Добрецької  В.О. та вручення грамот. Валентина Олексіївна побажала вчителям творчої наснаги, успіхів у роботі, весняного настрою та веселих посмішок.

Концертна програма пройшла в нетрадиційній формі, усі жінки навчального закладу вирушили  в подорож потягом за маршрутом «Заклад № 26 – Жіноча мрія» .  

Учні 3-9 класів підготували дуже різноманітні та яскраві концертні номери й привітали всіх жінок зі святом. Атмосфера гумору, сміху  панувала в залі.

У концертній програмі  було багато цікавих номерів: хлопці 8-А класу показали сценку «Олімп»,  учні 6-Б класу нагадали всім жінкам про кохання в номері «Перше побачення», а запальні східні красуні не залишили нікого байдужими.

Слухаючи ніжну колискову, у виконанні учениці 4-Б класу Шепілової Тетяни, кожна жінка поринула у світ любові та материнства.

Подорож видалася дуже цікавою, пізнавально-розважальною, тому всі пасажири отримали  велике задоволення.

Шановні жінки! Бажаємо вам  нев’янучої краси, здоров’я міцного, вірного кохання, материнської радості, любові, весняного настрою!

 

Переглядів: 77 | Додав: dadonova | Дата: 08.03.2020