Сумський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №26 Сумської міської ради був заснований у 1969 році. Заклад почав свою роботу як середня школа, яка давала повну середню освіту. Будував та відкривав школу Мордань Володимир Миколайович, який і став першим директором школи.

У різні часи школою  керували: Погорєлова Людмила Михайлівна, Федорова Надія Борисівна, Рєзнікова Раїса Яківна, Концевий Віктор Васильович, Устименко Любов Володимирівна. З 2001 року школу очолює Добрецька Валентина Олексіївна, учитель вищої категорії, педагогічне звання  «Старший вчитель».

Педагогічний колектив навчального закладу завжди приділяв велику увагу розвитку та становленню особистості. У 1975 році зявився перший профільний клас спортивного спрямування. З метою збереження та укріплення здоровя учнів був відкритий спеціалізований курс з плавання. Вихованці цього класу досягли значних успіхів у спорті: п’ять майстрів спорту СРСР, п’ять кандидатів у майстри спорту СРСР, сімнадцять спортсменів-розрядників.