Головна » Файли » НУШ » Вправи розвиваючого характеру

Ігри та вправи на розвиток пам'яті
27.02.2018, 18:35
Гра "Повтори за мною" (6-7 років)
Мета: розвиток моторно-слухової пам'яті.
Діти стоять біля столу ведучого. Ведучий пропонує одній дитині проплескати все, що він їй простукає олівцем. Інші діти уважно слухають і оцінюють виконання жестами: піднімають догори великий палець, якщо плескання пра­вильні, і опускають його вниз, якщо неправильні.
Гра "Снігова куля" (6-7 років)
Мета: розвиток пам'яті, уваги.
Діти пригадують, як збільшується куля, коли її котити до снігової баби. Ведучий називає слово, дитина повто­рює це слово і додає своє, наступний повторює два попередніх і додає своє і т.д.
Гра "Піктограми" (3-6 років)
Мета: розвиток образної пам'яті.
Слід починати з коротких речень, дрбре зрозумілих дитині, наприклад:\ кішка п'є молоко; книжка лежить на столі; капуста росте на городі; дівчинка сміється. Пікто­грами малює викладач. Потім діти за його малюнками відтворюють речення. З чотирьох років дитина сама мо­же малювати піктограми.
Гра "Здогадайся, що це?" (4-6 років)
Мета: розвиток образної пам'яті.
Дитина закриває очі. Дорослий почергово дає які-не-будь предмети, які дитина спочатку мовчки всі обмацує, потім називає їх. Якщо вона не змогла визначити якогось із предметів, нехай опише, який він був на дотик (холод­ний чи теплий, важкий чи легкий, твердий чи м'який і т.д.).
Можливий перелік предметів: тенісний м'яч, шматок хутра, ложка, годинник, дерев'яний кубик, гумка, прапорець, фломастер.
Категорія: Вправи розвиваючого характеру | Додав: fedina1981
Переглядів: 73 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]