Головна » 2017 » Грудень » 21 » Холодний яр - колиска нашої долі.
19:48
Холодний яр - колиска нашої долі.

На виконання протокольного доручення від 11.12.2017 № 46 Сумської обласної державної адміністрації у Сумській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №26 для учнів 9-10 класів 21 грудня 2017 було проведено виховну годину, присвячену подіям визвольної боротьби в Україні на початку ХХ століття у Холодному Яру.

Захід розпочався презентацією вчителя історії та правознавства Чубура С.М. «Холодний Яр – колиска нашої долі», дякуючи якій учні змогли провести паралель між подіями, що минули, і сьогоденням: Холодний Яр – це живий приклад, як невеликі числом, але сильні духом – можуть успішно боротися з незрівнянно сильнішим ворогом.

Учителем української літератури Марченко А.С. учням був представлений документальний роман Юрія Горліса-Горського. «Холодний Яр», у якому розповідається  про збройну боротьбу за Українську державу під жовто-блакитним прапором УНР та чорним прапором Холодного Яру, на якому було написано: «Воля України – або смерть!». Події відбуваються на теренах сучасних Черкаської, Кіровоградської та Вінницької областей, у Києві, Полтаві й на території тодішньої Польщі.

На завершення виховної години діти переглянули фільм «Холодний Яр», де місцевість перестала бути назвою лише одного із численних ярів, а стала назвою всієї бойової організації, яка під українським національним прапором провадила запеклу збройну боротьбу до 1922 року.

Відео виховної години 

 

Переглядів: 93 | Додав: levchenko-inna1204 | Рейтинг: 0.0/0