Головна » 2018 » Грудень » 19 » Звіт про проведення Всеукраїнського тижня права в Сумському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №26 Сумської міської ради
19:22
Звіт про проведення Всеукраїнського тижня права в Сумському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №26 Сумської міської ради

Відповідно  до розпорядження  Головного територіального управління юстиції в Сумській області,  наказу управління освіти і науки Сумської міської ради  та наказу по закладу з 10 по 14 грудня  2018 року було проведено Всеукраїнський тиждень права, присвячений  70-тій річниці проголошення ЗДПЛ.

Одним із завдань сучасної шкільної правової освіти є вміння учня орієнтуватись у величезному потоці інформації. Навчити цього лише на уроці  правознавства просто неможливо, тому в школі щорічно проводяться тижні права,  які включають  в себе комплекс різноманітних форм позакласної роботи.

Основною метою  цього тижня було:

  • підвищити інтерес учнів до правознавства;
  • розширити й поглибити знання та вміння учнів з даного предмету;
  • реалізувати  на практиці основні принципи особистісно орієнтованого підходу до навчання;
  • створити сприятливі умови для виявлення знань та вмінь учнів у нестандартних ігрових ситуаціях.

Проведення тижня права було спрямовано на те, щоб поглибити знання учнівської молоді про їх права, зазначені в державних документах: зокрема в Конституції України та ЗДПЛ. Цей  тиждень - пропаганда, спрямована на всіх громадян нашої держави. А наш  заклад не став  винятком: було розроблено ряд заходів, що охопили усі ланки освітньої діяльності.

В рамках проведення тижня  були проведені заходи,  спрямовані на забезпечення захисту прав дитини дотримання національних та загальнолюдських  морально-естетичних принципів, традицій.

Для  учнів 2-4 класів було проведено  конкурс малюнків на тему «Закон очима  дитини» та гру-мандрівку «Права людини на Україні».

Для учнів  5 – 6  класів була  проведена вікторина «Права та обов’язки батьків та дітей». Під час спілкування діти повторили основні статті ЗДПЛ, а також  класні керівники Гуніна А.С., Давидова Ю.І., Костенецька І.В.,
Капленко А.В.  наголосили, що права нерозривно пов’язані з обов’язками, і що ми всі повинні робити вчинки, які б не зашкоджували оточуючим.

Для 7-х класів класні керівники Шелудченко І,І. та Любименко А.С. провели бесіду на тему « Права людини і громадянина в  ЗДПЛ».

Для учнів 8-х класів відбулася  зустріч з лікарем наркологом , який ознайомив учнів зі шкодою  тютюнопаління та наркотиків. Також наголосив про відповідальність за вживання тютюну та наркотиків.

Учні 9-х класів відвідали криміналістичну лабораторію СФХНУВС.Учні познайомилися з роботою поліцейського-криміналіста, на практиці побачили засоби роботи криміналіста.

Для 10 – 11 класів  відбулася зустріч  із суддею Зарічного суду, який на прикладах  ознайомив з особливостями  юридичної відповідальності неповнолітніх.  

Вищезазначені заходи сприяли підвищенню зацікавленості учнів у вивченні правознавства. Рівень ефективності проведених заходів був достатньо високим, що дало змогу розвивати  творчі здібності учнів, поглиблювати та розширювати знання про їх права.

Робота по формуванню правових відносин продовжуватиметься  і далі. Вона сприятиме  розширенню правових знань учнів, формуванню вміння співвідносити в житті норми моралі та права, застосовувати правові знання в повсякденному житті.

Переглядів: 16 | Додав: levchenko-inna1204 | Рейтинг: 0.0/0